O mlýně

O Kašparově mlýně


Kašparův mlýn se nachází v kouzelném údolí říčky Rokytné ve stejnojmenném přírodním parku, na hranici znojemského a třebíčského okresu. Jedná se o původní historickou budovu, zrekonstruovanou jako rekreační objekt. Pronajímáme je 6 pokojů (viz kajuty) s kuchyňkou a společenskou místností s krbem, saunou, tělocvičnou se stolním tenisem, ve vstupní hale je úschovna kol. Před mlýnem je velké ohniště a udírna, k dispozici různé grilovací pomůcky.

Nádherná příroda

Údolí meandrujícího toku Rokytné nabízí překrásnou scenérii tvořenou přirozenými meandry řeky se starými břehovými porosty a četnými skalami. V okolí toku jsou hustě zalesněné a těžko přístupné svahy a skály.

Stylové pokoje

Každý pokoj je stylizovaný do jednoho z významných světových přístavů a je označován jako kajuta. K dispozici jsou jak kajuty se sdíleným sociálním zařízením, tak i kajuty en suite.

Odpočinek a relaxace

Klidná příroda a vzdálenost od civilizace dělají z Kašparova mlýna ideální místo pro odpočinek a relaxaci - od klidného šumění splavu na procházce nebo při rybaření, až po relaxaci v naší sauně, anebo u ohniště.

Aktivní dovolená

Z Kašparova mlýna je v blízké dostupnosti celá řada regionálních skvostů. Navštívit lze blízké zámky, historická města, Dalešickou přehradu i tamní kultovní pivovar.

  • Ovčí farma

    Naše ovčí farma chová každoročně od jara do podzimu až 10 ovcí. Návštěvníkům nabízíme komentovanou prohlídku, včetně možnosti krmení a focení s ovečkami.

  • Sauna

    Na Kašparově mlýně se nachází typická ruská sauna, která najednou pojme až 6 návštěvníků. Na speciální žádost organizujeme i tradiční šlehání březovými nebo dubovými větvičkami.

  • Tělocvična se stolním tenisem

    Pro mokré dny máme v záloze i tělocvičnu se stolním tenisem.Předpověď počasí


Na Kašparově mlýně je aktuálně: